Adventní Vídeň

Stejně, jako jsem na začátku prosince navštívila Krakow, tak jenom o pár dnů později jsem odjela se školou a s kamarádkou do Vídně. Už jsem tam byla minulý rok a toto město se dostalo na první příčky mých TOP měst. Mám celkově Rakousko strašně ráda, rozhodně víc než Českou republiku a tak pokud mám možnost, tak rozhodně nevynechám výlet tam. I když jsem na Vídeň slyšela různé názory, myslím si, že rozhodně stojí zato tam jet a určitě si projít i noční město, které je opravdu krásně osvětlené! A taky si zajít do HM, kde mají uplně jiné věci než u nás. Doufám, že příští rok se tam podívám také a k tomu se mi ještě podaří navštívit i Salzburg a Innsbruck. 

I přesto, že relativně svítilo sluníčko, tak byla pěkná kosa. Na profláknutých trzích jsme se nedívala po ničem jiném než po čemkoliv teplém. Mají tam skvělý (i když drahý) punč ♥. Každopádně pokud se tam chystáte a bude stejná zima jako mě, můžete se skočit ohřát do radnice, kde probíhají Ježíškovi dílničky, kde si děti za poplatek můžou něco vyrobit. Také je tam kavárna a záchody zdarma (a pokaždé na ně byla příšerná fronta!)
Myslím, že je zbytečné tady vypisovat, kde všude jsme byli. Nebo alespoň to tu nějak moc podrobně rozebírat. Jediné, co bych možná zmínila je návštěva OSN, které je sice velké a prázdné, ale rozhodně by mi to znovu nestálo ani za ty 3 eura, která jsme platili za vstup. Pak jsme prošli jen hlavní vídeňskou a turistickou ulici, Hofburg a přesunuli jsme se k trhům. A potom zase zpět jenom světelným městem.
Sídlo OSN ve Vídni
Hlavní vídeňská ulice a kostěl sv. Štěpána
Nejčastější zboží na trzích
Osvícená radnice spolu s vánočním stromem
Poslední ohlédnutí za trhy
Rory u čokolády, klasika.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015