Tangle Teezer

Štětiny kartáče Tangle Teezer jsou speciálně rozvrhnuté a mají jedinečnou schopnost ohnout se nad zacuchaným místem. Vzhledem k tomu, že jsou blízko u sebe, pomáhají uhlazovat vnější vrstvu vlasové kutikuly. Výsledkem jsou zdravé vlasy s oslnivým leskem (text prodejce)


Co jsem na něj narazila asi před dvěma lety, tak jsem nad ním jenom kroutila hlavou. Přišel mi strašně nepraktický, nelíbil se mi jeho desingn a hlavně cena. Vždy jsem používala hřebeny opravdu za pár korun a že mi vlasy opravdu nesnesitelně lámaly, škubaly a rozčesávání bylo spíš utrpením. Od té doby jsem se s ním setkávala ale stále častěji. Moje kamarádky si ho vychvalovaly jako nic jiného, 95% recenzí bylo kladných. Ale stejně pro mě byl neustále tabu, protože cena kolem 500 Kč rozhodně neklesala. Jenomže názor jsem rázem přehodnotila, když jsem měla možnost si ho u kamarádky vyzkoušet. Pořád bych za něj ale plnou cenu. Ještě, že byl ve slevě. Pár dnů jsem ještě váhala, ale nakonec jsem si ho objednala i ještě s ostatními věcmi, které jsem potřebovala. A rozhodně tohoto kupu nelituji. Takže se pojďme podívat, co všechno slibuje a co je pravda:

************************************************************************************************************************************

Během chvilky jemně a bez námahy rozčeše i ty nejzacuchanější vlasy
Vlasy se mi v zimě hodně cuchají, ale řekla bych, že délka rozčesávání je stejná, nebo se hodně podobá česání se klasickým hřebenem. Rozhodně je ale česání příjemnější. V porovnání s ostatními TT česání mnohem méně bolí - ani bych to tak nenazvala. Samozřejmě, občas nějaký vlas zatahá, ale to je všechno. Dále potom nacházím minimální množství vypadaných vlasů, což u mě hodnotím rozhodně jako velké plus.

Hladce zkrotí všechny vlasy před, během i po foukání
Bez žádného většího problému. Ale jeden malý háček to má - rozhodně bych jej nepoužívala dohromady s horkým vzduchem fénu. Je to přece jenom plast a i na krabičce bylo varování, že by se něměl používat s nadměrným teplem. Pokud jste ale zvyklí fénovat se pouze studeným vzduchem, myslím, že nebude problém.

Skvěle padne do každé ruky
Za mě ano, ale já rozhodně nejsem každý. V recenzích jsem se hodně setkala s tím, že lidem z ruky při česání vypadl. Ale šlo spíše o verzi original, ne o elite, kterou vlastním já. Mě osobně se to nikdy nestalo. Pokud mi spadl, tak maximálně, že jsem s chudákem nechtě třískla např. ze stolu. Ale mě v ruce drží hezky. Každopádně pokud jej budete chtít darovat třeba dětem, tak se může stát, že jej dítě v maličké ručce prostě neudrží. Já si na absenci rukojeti jsem si zvykla poměrně rychle.

Lze použít na mokré i suché vlasy
Potvrzuji, mokré vlasy se s ním češou opravdu skvěle. Akorát u mě je problém, že mi přišel malinko rozlepený, takže se mi dovnitř dostává voda, ale to jde lehce spravit a na dobrém rozčesání to nic neubírá.

Vhodný pro všechny typy a délky vlasů - i pro prodlužované vlasy
Tak, prodloužené vlasy bohužel (nebo spíš bohudík) nevlastním. Vlasy mám dlouhé tak do tři-čtvrtě zad a dlouhá délka rozhodně není problém. 

Ideální pro rozčesání dětských vlasů
Opět souhlasím. Česala jsem s ním sestřenice, které mají opravdu jemňounké vlásky a všechno bylo bez jakýchkoliv komplikací. Rozhodně kartáč vlasy nijak netrhal. 

Zabraňuje lámání a třepení vlasů
Rozhodně jich v hřebenu nacházím mnohem méně, než předtím, takže opět souhlasím.

Obnovuje přirozenou pevnost a lesk vlasů
Tak tady o tom bych řekla, že je to pouze reklamní tah. Žádné lesklejší vlasy já rozhodně nepozoruji. 

 *********************************************************************************************************************************** 
Jediné, co mi vadí, že bodlinky jsou opravdu měkké a na TT tak musíte dávat větší pozor, protože jsou opravdu až moc náchylné na uhnutí a nebo ulomení. Rozhodně bych jej nepohodila do cestovní tašky jenom tak. Ale i přes to jej můžu doporučit všemi deseti. Protože je to opravdu jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy svým vlasům pořídila.

Komentáře

 1. Tak přesně tenhle hřeben mám tak dva týdny doma a je naprosto úžasný, nikdy jsem neměla lepší. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Kamarádka ho má a je skvělý :) Ale je vážně drahý a asi se mi za něj nechce tolik utrácet. - Baush (nějak mi blblo URL, takže jsem musela dát anonyma :D )

  OdpovědětVymazat
 3. Já mám obyčejnej kartáč za pár kaček a jsem s ním spokojená. Akorát mi z něho občas zelektrizují vlasy. Je proti tomu tenhle kartáč "imuní"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě osobně vlasy tady u toho kartáče neelektrizují. Ale měla jsem půjčenou od kamarádky kompaktní verzi a u té mi elektrizovaly strašně, takže nevím :-/ Pokud máš někde možnost, tak by bylo asi nejlepší si to vyzkoušet na "vlastní vlasy" :)

   Vymazat
 4. Chtěla bych si ho pořídit, ale bohužel nemám money :D

  OdpovědětVymazat
 5. Až přijedeš do té Prahy tak si ho fakt půjčím a na zákldě toho snad aj i pořídím, dle toho co tu píšeš, mě fakt láká do nej investovat :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015