Zimní Alpy, Bad Klainkirchheim

Letos už po dvanácté navštívím  rakouské Alpy. Jezdíme s rodinou do menšího korutanského městečka Bad Kleinkirchheim (překlad: lázně s malým kostelíkem), které můžete znát například díky olympionikovi Franzi Klammerovi, který se zde narodil a na jeho počest je také pojmenovaná nejtěžší sjezdovka. Dále popřípadě ve spojení se Světovým pohárem ve sjezdovém lyžování, který se čas od času jezdí právě na klammerovce. Středisko se vyznačuje cca sto kilometry sjezdovek a běžeckých tras. Myslím, že nemá cenu Alpy srovnávat v Českými horami; můžu jenom s čistým srdcem potvrdit, že snad všechno je tady opravdu mnohem lepší.

Já osobně zdejší krajinu. Hory mám mnohem raději než moře a opravdu není nic hezčího zapadající sluníčko nad zachumelenými majestátními kopci. Opravdu moc ráda se tam vracím. Vybrala jsem pro vás celkem 15 fotek, které jsou zajímavé nebo k nim mám osobní vztah. Doufám, že se vám budou líbit :)


A co vy? Lyžujete? Už jste byly někdy v Alpách? Kde?  A líbilo se vám tam stejně jako mě?

Komentáře

 1. Já jsem byla v Itálii taky v Alpách a bylo to tam nádherné a byla to jedna z nejlepších dovolených, co jsem zažila. :-)
  Tvé fotky jsou nádherné a hlavně ta poslední mi úplně vyrazila dech.)

  OdpovědětVymazat
 2. My už letos asi po 6 jedeme do Westendorfu, skiareál Skiwelt. Asi 280 km sjezdovek, nádherná krajina (ostatně jako všuda v zasněžených horách), většinou slunečno a když je hnusně, tak jenom v údolí. Moc se tam těším! Fotky se mi bohužel nikdy žádný pěkný nepovedly, letos jsem ale k Vánocům dostala nový foťák, tak snad to bude lepší :) Ty máš fotky nádherné, nejvíc se mi líbí ta poslední. Fakt skvělá! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Klidně bych si tam zajela :D
  byelle.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to tam krásně :))
  Já byla minulý rok se třídou na lyžáku v Alpách a bylo to tam nádherný! :) Nemám tomu, co vytknout Alpy jsou nádherný a ty tvoje fotky taky :))) Baush

  OdpovědětVymazat
 5. Hned bych jela taky, muselo tam být parádně:)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015