Povídání o vesničce Bad Kleinkirchheim


Dnes si povíme něco o horské vesnici, která leží v nejjižnější části Rakouska - v Korutanech. Jedná o velice známé skicentrum, které mnozí můžete znát např. z minulého roku, kdy se zde jelo jedno z kol Světového poháru právě ve sjezdu. BKK se dodnes snaží zkombinovat staré alpské tradice spolu s moderním životem, který, ruku na srdce, se motá převážně kolem lyžování. Většina domků má typicky horský vzhled, což i přes značnou roztahanost vesnice působí velmi útulným a příjemným pocitem. Jako bonus můžete navštívit dvoje lázně s pohádkově teplou vodou. Miluju je, jenom bohužel pro čtyři členy rodiny už to nevychází na pár korun. A ani pár euro.

"Von den Pisten in die Thermen"
Ze sjezdovky do lázní

Tak zní heslo celého areálu sjezdovek i vesnice. A řeknu vám, že je to opravdu nejlepší způsob, jak si skvěle odpočinout po lyžování. Však celý areál má kolem 100 km každodenně upravovaných sjezdovek + několik desítek kilometrů běžkařských tratí. Lanovka potom jezdí od 9 hod do 16 a pokud vydržíte jezdit alespoň do dvou, tak věřte, že budete utahaní úplně dokonale. My lyžujeme podle toho, jaký je sníh. Jelikož jezdíme až 2. týden v březnu, stává se, že už i kolem toho středu (stanice lanovky Mittel Station) je sníh poněkud měkký a zvláště v prudších úsecích se tvoří muldy. Pokud je moc teplo, tak je to fakt na rozbití huby. Ale to jsem tam zažila opravdu jenom jeden rok, kdy jsme chytli extrémně škaredé počasí a kdy nám tam téměř celý týden lilo jako z konve. Zato jsme ale měli celý areál skoro sami pro sebe, Rakušané či Němci jsou evidentně zvyklí na jiný luxus :D Musím ale říct, že ten úsek jde úplně v pohodě objet po modrých cestách. 

Dobré by taky bylo říct, že areál se dělí na 2 hlavní části. Jde o sjezdovky v Bad Kleinkirchheimu, které tvoří asi 2/3 a dále sjezdovky pravděpodobně vedlejší vesničky St. Oswald. Spojuje je starší lanovka, která jede nonstop v otevírací době (tedy 9 - 16 hod) a cesty, které vám umožňují dostat se k nim jsou celosezónně udržovány. Skipasy samozřejmě platí pro obě části a můžete si tak vybrat a libovolně mezi nimi přejíždět. 

Odkazy:

***

FOTOGRAFIE

Pár jednoduchých fotek. Snažila jsem se je vybrat tak, aby vám o místu něco řekly, alespoň malinko nastínily, jak to tam vypadá. Nejsou nijak orientované, naleznete na nich od každého kousek :)


Kousek lázní, dolní stanice lanovky Kaiserburgbahn a v pozadí dojezd sjezdovek
Horní stanice lanovky Kaiserburg byla pojmenována pro svůj vzhled - císařský hrad
Jedna z novějších a nejpohodlnějších sedačkových lanovek na St. Oswaldu :)
Dojezdy sjezdovek. Nalevo dětská sjezdovka a 'bioteplárna', které patří majitelům domu, kde jsme ubytovaní :)
Kabinka hlavní lanovky v části BKK

***

Původně jsem počítala, že na toto téma napíšu pouze jeden článek, ale vzhledem k tomu, že mě baví psát na toto téma, tak bych to ráda rozvrhla do více dílů. Z tohoto jsem tedy udělala pouze takový úvod. V dalších článcích bych se jednotlivě zabývala tématy jako: Krok za krokem zdejšími sjezdovkami; Co s volným časem?; Kam na výlety po okolí?; Kde se nejlépe ubytovat?; Ty nejlepší typy, kde si na sjezdovkách posedět na sluníčku a zároveň se pořádně nadlábnout... A samozřejmě spoustu dalších. Všechno by potom bylo doplněno převážně o mé fotografie. Doufám, že tyto články přijmete a budou se vám líbit stejně jako mě. Tak ráda píšu o věcech, které miluji! 

Máte rádi hory? Lyžujete/snowboardujete?
Chtěli by jste další díly tohoto "seriálu" o BKK?

Jenom bych ráda řekla, že na toto místo letos pojedu už 12. rokem a rozhodně jsem tam tedy nebyla jednou, kdy nám náhodou vyšlo hezké počasí, málo lidí a já nevím co všechno. Všechny moje postřehy a odvozování bude rozhodně ze všech let. Vím, že to smrdí reklamou, ale za toto mě bohužel! nikdo neplatí a nebude. Je to čistě můj objektivní názor. 

Komentáře

  1. Ty sjezdovky! Taková paráda.. Jak moc mě mrzí, že jsem letos si nemohla jet zalyžovat a už asi asi taky jindy zalyžovat moc nebudu. Ale tak já to přežiju a budu jen tiše snít :D Aneb nenávidím svá kolena :D Fotky jsou vážně pěkné, a těším se na další díly.. Já miluju Rakousko.. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ano, jsem to já.. Čekala jsem až na to někdo příjde a přesně jsem věděla, že to bude potom, co zveřejním tu ikonku :D Ale tak je to venku.. Já vím, že teď už se ti ten blog tolik líbit nebude jako když jsem byla někdo koho si neznala.. ale věř mi, že to co na ten blog píšu to jsem já. A nikdo jiný. Teď už jsi totiž nemusím hrát na starou dobráckou Heidy, která všem vyhověla a snažila se udělat dobrý dojem :)) Takže asi tak :)

    OdpovědětVymazat
  3. Tak pro mě je to vlastně výhoda :D Budu moct přidávat fotky od Huga a tak :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015