Výlet do Prahy

Vzhledem k tomu, že jsem si na vysvědčení opravila sedm trojek a ve  finále jsem měla jenom 3 + jsem si opravila pár dvoje, takže jsem ke konci měla průměr 1,8 o čemž se mi ještě na nový rok ani nesnilo. Na to, že je maturitní ročník, tak toho dělám do školy opravdu ještě míň jak v prváku. Ale moje stop-stavy vůči škole nechme na pokoji.

Každopádně díky relativně dobrému vysvědčení jsem se rozhodla udělat si výlet do Prahy pod záštitou dnu otevřených dveří na jedné vysoké škole, kam jsem se chtěla hlásit. Jsem z jihovýchodní Moravy, takže cestu do hlavního města mám snad nejdelší. Vsadila jsem na levnější a méně pohodlný, i když rychlejší autobus. Od mala mám hrůzu z dopravních nehod a možnost, že bychom třeba 3 hodiny stáli a čekali, až zprovozní dálnici je pro mě hodně děsivá, proto i autobusy nerada cestuju někam dál. Naštěstí D1 byla průjezdná úplně v pohodě - jak tam, tak i zpět. Takže jsem si neskutečně oddechla. Vyjížděla jsem ráno o půl čtvrté (balení nechala na poslední chvíli, takže jsem spala tak hodinu a půl. brr) a na Florenc jsme přijeli nějak kolem půl osmé.

Tam na mě čekala Barrie (teda, nečekala; čekala jsem já :D), zakempily jsme to v KFC miluju jejich kuřata! Poté musela do školy, což jsem jí celkem záviděla. Ne, že bych nevěděla, jak v Praze zabít čas, ale pocitová teplota byla tak - 10°C, fuj. Ale zase jsem nechtěla být nikde zavřená. Takže jsem se rozhodla projít si turistickou trasu Staromák - hrad. Cestou jsem se zastavila v kostele se sv. Jezulátkem (vězte, jsem věřící a praktikující katolička, rozhodně má tento kostel pro mě mnohem vyšší hodnotu než jen "turistická atrakce") a navštívila moji nejoblíbenější pekárnu, která se nachází kousek od onoho kostela (na druhé straně, směrem ke Karlovu mostu) a nakoupila si ty nejvýbornější trubičky a placky. Mňam! mohla bych je jíst pořád! Potom jsem pokračovala hlavní turistickou ulicí až do cíle. Z Pražského hradu jsem pak seběhla po starých schodech na metro a vzhledem k tomu, že byl ještě čas, zajela jsem se podívat na nějaké kostely, které jsme navštívili před rokem, když jsme byli v Praze na hlavní farní pouti. Jenom mě mrzí, že byly všechny zavřené a nemohla jsem dovnitř.

Každopádně k Bariině škole jsem dorazila tentokrát pozdě já (ale jen asi o 4 minuty! a to bylo beztak kvůli metru, které jelo pozdě :D) Daly jsme druhý pokus do Palladia a po dlouhé době našly až obchůdek Lush. Na to, jak strašně moc jsem ho chtěla navštívit, tak jsem z tama chtěla ještě rychleji vypadnout. Sice to tam vonělo překrásně, to potvrzuji. Ale ty ceny... Nevyzkoušela jsem z tama nic a pravděpodobně ani nevyzkouším. Ale myslím si, že tato značka je poměrně předražená. Ať je přírodní jak chce. 

Potom už stačilo jenom najít školu a po prezentaci přejet zpět na Florenc. Řeknu vám, ten, kdo tuto stanici metra vymýšlel by zasloužil... No, to je jedno co, každopádně zlatý Můstek. Vážně jsem se bála, že se domů nedostanu! Domů jsem potom přijela v deset hodin a druhý den šla dokonale nevyspaná na školní ples, kde jsem tančila polonezu. 

***

Co se týče fotek, stydím se za ně. Jsou přepálené, překontrastované a já nevím co všechno. Moc jsem nefotila, byla strašná zima, takže foťák raděj zůstal v kabelce a ruce v kapsách. Tady je malinká ochutnávka. Doufám, že někdy v létě se mi podaří fotky napravit. Ráda bych měla někdy alespoň trochu hezké fotky z místa, které mám opravdu ráda. 


Ještě bych se ráda zmínila k chodu blogu - omlouvám se, že tak dlouho stál. Měla jsem nějaké problémy s PC a navíc se snažím vytvořit vzhled pro jednu slečnu. Ale těžce jsem vyšla ze zvyku. Původní návrh jsem předělala snad stokrát. Barvy to mění jako chameleon a já jsem poněkud bezradná. Přemýšlím, jestli je opravdu dobrý nápad věnovat se tomuto oboru na VŠ :-/ Jinak teď mám víc času a ráda bych se blogu věnovala trochu častěji :) Děkuju všem za přízeň! 

Komentáře

 1. A kam že chceš jít na VŠ? :) Jestli se tedy mohu ptát :D Je milé že se s Barrií takto scházíte :) Taky bych chtěla někdy potkat svojí Wheelušku :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Původně jsem chtěla jít na teologickou fakultu, ale teď se přikláním spíše k nějakému oboru s zaměřením na grafiku. Konkrétní školu zatím nevím :)
   Držím palce, aby jste se s Wheel taky někdy potkali, je to opravdu super :))

   Vymazat
 2. Já ty velké města moc ráda nemám, na mě je tam až moc lidí a hluku:D Ale památky bych si ujít nenechala :) No a pokud se na tu školu dostaneš, tak budeš mít alspoň hafoo času na focení:)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015