TAG: Nežiju pouze make-upem

TAGy se mi na blozích líbí čím dál tím víc. A co mi vyhovuje snad úplně nejvíc, že jsou dané pravidla a osa, které se držím a tím pádem si nemusím nějak moc namáhat hlavičku. Strašně ráda čtu tyto články u ostatních blogerek a i když jsem první trochu váhala, rozhodla jsem se založit rubriku i tady. 

Sice nemám blog o kosmetice, módě, líčidlech nebo něčem podobném, ale přiznám se bez mučení, že první záměr to byl. Ale přece jenom jsem holka a stejně jako 90% z vás mám kosmetiku jako obrovský koníček a zálibu. Mám ráda když můžu mixovat stíny, vyhrát si s make-upem a úplně nejraděj mám pocit, kdy se podívám do zrcadla a mohu si říct, že dnes opravdu nevypadám jak strašák do zelí :-) Ale rozhodně to není celý můj život, ani v nejmenším. Proto se pojďme podívat na nějaké moje další záliby.


Koukáš na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?
Spíše ne. Mám mladší bratry a ono je docela těžké urvat si televizi pro sebe, aniž by se vedle vás někdo vztekal, co je to za kravinu a jak se na to můžu vůbec dívat. Pro mě je mnohem pohodlnější a lepší pustit si věci ve svém pokoji na počítači. Ať už z DVD, tak popřípadě on-line. A nejoblíbenější seriál? Miluju český Comeback. Ten u mě prostě vede a myslím že velice dlouho bude na prvních místech. Jinak bez mučení přiznám, že jsem sledovala i obě řady Gymplu, bez ohledu na to jak moc velké hovadina to je. Z první série jsem byla unešená, z druhé těžce zklamaná. Co se týče zahraničních seriálů, jediný, který aspoň trochu znám je Dr. House. Nemůžu si pomoct, ale hraje to prostě perfektně. Čas od času se taky podívám na nějaké německé romantiky. Náhodou, ta nereální situace je občas hezké odlehčení. A myslete si co chcete.


Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo a dezert?
Ne, ne, ne. Nemám ráda vaření. Jediné, co jsem schopna nepokazit jsou polotovary. Na druhou stranu ale mám relativně ráda pečení. Ne tak jenom zamíchat těsto, vylít na plech a buchta je hotová. Ráda se s tím vyhraju a je pro mě důležitý vzhled. Vaření sice nesnáším, ale jídlo celkově miluju a občas jsem pěkné prasátko. Mám ráda strašně moc věcí, které bych tu mohla vyjmenovat. Od slovenských halušek pro naše přeslazené palačinky. Ale jediné, co mě teď asi napadá jsou ryby. Miluju je. Bohužel tady nemáme možnost moc často sehnat čerstvou rybu. A dezert? Jednoznačně banánovo-jahodová BeBe střecha. Nepečený, jednoduchý a prostě nejlepčejší!

Vysněné povolání?
Tak to bych popravdě taky docela ráda věděla. Strašně ráda bych pracovala s koňmi. Ale vzhledem k tomu, že nesnáším biologii, tak jsem se na tento obor ani nehlásila. Takže si budu muset vystačit maximálně s jedním vlastním. Velice ráda bych psala. Jenomže jsem pitomec a nikdy nic nedotáhnu do konce, většinou napíšu polovinu a pak nastupuje velmi rychlý konec během třech - čtyřech kapitol. Jednou jsem to dokonce zvládla v jedné! Líbilo by se mi dělat grafičku. Jenomže jsem debil a docela se vykašlala na přijímačky. Doslova. Tedy, vykašlala... nevykašlala, ale prostě jsem je neudělala. Nakonec nastupuju na výšku na obor informatika. Takže jsem velice zvědavá, jak nakonec skončím. Uvidíme. Ale vidím se asi někde za počítačem a pokud se povede, tak možná něco na styl webdesignu.

Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?
Jsem dokonalý antitalent na jazyky. Jediný, o kterém můžu říct že se fakt domluvím, tak je slovenština, jenomže ta k mé smůle s cizinou nemá společného ani ň. Ale bych se dorozuměla anglicky - pokud bych se moc snažila a zapojila všechny ruky, nohy co mám. A chtěla bych umět perfektně němčinu a finštinu. Jsou to rozdílné jazyky, ale oba je miluju. Německy proto, že mám opravdu moc ráda rakousko a chtěla bych prostě rozumět všemu, co je kde napsané a co mi lidé říkají. Finsky proto, protože jsem prdlá. Psala jsem jednou povídku s finskou hrdinkou a při překladu několika vět se mi tento jazyk prostě neuvěřitelně zalíbil.

Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za make-up?
Asi tělová kosmetika, oblečení a poslední dobou čím dál víc jídlo. Jak už bylo řečeno, občas jsem pěkný nenažránek a ve školním automatu prostě nejde nechat ta skvělá čokoláda, kor když kolem něho jdete za den snad tisíckrát - a zrovna když to nejmíň potřebujete! 

Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?
Vůbec ne. Vůči cizím lidem jsem hodně uzavřená. I když se fakt snažím, prostě se s novými lidmi neumím bavit tak jako s těmi, které znám dýl. I když o nich vím, že jsou prostě strašně fajn. Díky tomuto seznamování opravdu nemám ráda. Možná proto, že kdybych potkala někoho jak jsem já - kdo by fakt jen poslouchal a do konverzace se zapojil minimálně - myslela bych si o něm že prostě nemá zájem. Takže stydlivost je vážně dosti na prd.

Čteš knížky, nebo preferuješ internetové čtivo?
Mám pocit, že jsem snad úplně jediné, ale internetové čtivo. Knihy mám strašně ráda, ale musí mě zaujmout už při prvních stránkách. Ale mnohem raději mám portály, kde píšou začátečníci stejně jako já. Ano, někteří nemají dokonalé povídky, ale jsou tady i tací, které bych zařadila na absolutní top mého žebříčku nejlepších spisovatelích. Nemají za to žádné peníze, nenapsali vlastní knihu a jediné co mají je malinké místečko na internetu. Ale i přes to všechno si dokázali vydobýt popularitu a zájem. Takovýmto lidem totiž fandím úplně nejvíc a ze srdce bych jim přála, aby jednou tu svoji knihu vydali a aby se stala skutečným bestsellerem.

Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?
Tak totu otázku pasuji na nejsložitější a nejpitomější v celém tagu. Nemůžu si pomoct. Co se týče nejlepší vlastnosti... no, nevím jak to popsat. Možná že jsem na ostatní až moc hodná. Mám v povaze být na většinu lidí milá. Sice třeba někoho nemám ráda, ale nedokážu ho prostě "poslat do hajzlu", jednoduše řečeno. Víte jak to myslím. Dokážu takovým lidem naslouchat a poradit jim, i kdybych kolikrát možná ani vůbec nechtěla. Ale i přes to si té vlastnosti cením.
A ta nejhorší - jednoznačně to, že jsem líná jak veš. Trvá mi neskutečně dlouho, než se do věci pořádně dám a splním ji. Asi je zbytečné to víc rozebírat.

Chodíš se večer bavit mezi lidi, nebo preferuješ komorní společnost?
Vůbec ne. Navíc nemám moc ani kdy. Protože všechno co může se mi přestěhuje na pátek. Zpívám ve schole - máme v tento čas zkoušky. Poté když chystáme tábor, tak tak je to většinou taky kolem té deváté večer. Plus se do toho občas ještě přidá spolčo, popřípadě studentská mše. A ani mi to nevadí, rozhodně nejsem "pařící" typ. Takže i kdybych měla volno, raději zůstanu doma a užiju si klidný večer.

Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?
No, neřekla bych ře u blogu sedím nějak moc dlouho, takže ostatní aktivity stíhám bez problému. Jelikož jsem věřící, tak se strašně ráda scházím s kamarády, plánujeme např. studentské mše, popřípadě jiné farní aktivity. A nebo se jen slezeme u ohně. K dalšímu velkému koníčku patří koníčci - velcí, čtyřnozí, na kterých se jezdí. Dále pak ráda píšu, tvořím grafiku, fotím, chodím po vycházkách a občas mě začně bavit i nějaký ten sport :-)


Komentáře

 1. Moc pěkně jsi odpověděla na všechny otázky, tento TAG se mi líbí. Je poznat, že jsi moc milá a příjemná slečna a máš to v hlavě srovnané. :-)
  Nejvíc si mě získala tvá odpověd na tuto otázku: Čteš knížky, nebo preferuješ internetové čtivo?
  To mi úplně vyčarovalo úsměv na tváři. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Některé odpovědi byly překvapující (třeba internetové čtivo), koníčci jsou pěkný koníček, ale nákladný a náročný na čas a na péči. Řeči jsou taky pěkný koníček, ale je dobré se v nich zdokonalovat. Bebe střecha, jejda, tohle jsem tak dlouho neochutnala... nechceš mi jednu přihrát? (já vím, blbá otázka).
  Pěkný rozbor, pěkné odpovědi.
  Zaujal mě ten TAG - má to nějaký význam? Není to něco jako na blogu řetězák, nebo výzva, challenge, či projekt?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tag bych přirovnala možná k řetězákům. Jde o to, že někdo vymyslí otázky/témata a ostatní se na ně snaží odpovědět, napsat svůj názor a nebo se nad tématem jenom tak zamyslet. Některé jsou přímo adresovány ostatním, jiné si blogerky můžou brát podle jejich gusta. Každopádně já vidím význam v tom, aby se čtenáři něco o blogerce dozvěděli, popřípadě aby jim řekla své názory. :)
   A mimochodem, zrovna dneska jsem BeBe dělala!

   Vymazat
 3. Kruci! že nebydlíš blíž, hned bych udělala přepadovku :-) (legrace)
  Řetězáky tohoto typu mám ráda, v zimě šla výzva zvaná Jedenáctka, bylo tam jedenáct otázek od blogera, jedenáct věcí, které měl dotázaný na sebe naprásknout a jedenáct otázek, který vytvořil dotázaný bloger pro další lidičky. To bylo moc dobré, taky to hodně vypovědělo o lidech, navíc se bavili i samotným vytvářením otázek...

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo, v minulém článku jsi psala, že nějaké příspěvky smažeš, protože je tady nechceš mít, tak jsem si říkala, že to budou určitě nejaké věci o tobě, protože nechceš, aby jsme toho o tobě tolik věděli. Asi jsem se mýlila :D Ale jsem ráda, je hezké vědět, kdo sem vlastně píše, s kým máme tu čest :) Mimochodem zrovna včera jsem dělala BeBe střechu! :D Ale jenom teda s banánem, jahody mi chyběly...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, já o tom popravdě pořád přemýšlím. Mluvila - psala - jsem hlavně o fotkách. Ale zase musím dát několika lidem za pravdu, že sem tam nějaká soukromá fotka neuškodí. Takže pořád přemýýšlím, co vlastně chci :D Na jednu stranu chránit si soukromí a na druhou stranu chci, aby čtenáři trochu věděli, kdo sem píše.
   A já ji dělala předevčírem, ale taky jen banán - byla jsem ráda že jsem zachránila ten, jahody bych musela zamčít do trezoru :D

   Vymazat
  2. Soukromá fotka vadit nebude, určitě si rozhodneš, která fotka je úplně soukromá a kterou můžeš vystavit.
   Před časem na blogu u VendyW jela dost bouřlivá diskuze, jestli fotit lidi a dávat na blog, nebo ne (myslím momentky, záběry z výletů, focení ve městě, tam se ti prostě připletou do záběru spousty lidí). Ta blogerka tvrdila, že je to neetické, já si zas myslím,že na tom nic není, spousta profesionálních fotek, co dokumentují charakter města nebo různých míst, zachycují i lidi, na blogu Pavla K. je hafo lidí, protože fotí, kde může...
   Přece, kdo je na veřejnosti, tak je to veřejné a pokud nedělá veřejný striptýz, například, tak taková fotka nemusí vadit. Ale to jsem odbočila...)
   Jestli dáš nějakou fotku, budu se těšit.

   Vymazat
 5. Moc hezký tag :) Chtěla jsem si už párkrát nějaký zkusit, ale nenašla jsem žádný, co by se mi líbil :D Ale tenhle je fajn :)
  Můžu se zeptat, kolik mladších bratrů máš a kolik jim je? A máte fajn vztahy? Já mám dva, jeden je o čtyři roky a jeden o deset let mladší. Jsou teď oba u babičky, ten starší z nich by měl za pár dní přijet, protože pojede na soustředění... chtěli jsme jít někdy ráno na aquapark, kdy je tam málo lidí, ale má na ruce dlahu, tak nic no :D
  No a jak jsi psala o BeBe, tak já miluju povidloně. To se slepují bebečka tvarohem a povidly, nechá se to uležet v ledničce a to je prostě boží. Sakra a já to teď nesmím, to mě tak štve... :D Jinak němčinu bych taky chtěla ovládat, ze stejného důvodu... miluju Rakousko a Švýcarsko (tam to sice není čistě němčina, ale i tak). Jenže v našem ročníku jsme rozděleni na španělštinu a ruštinu a němčina se neotevřela :( Mrzelo mě to, ale když vidím, jak lidi s tou němčinou bojují, tak... mě to mrzí méně :D
  Nejhorší a nejlepší vlastnosti, tak to taky nerada popisuju. Přijde mi fakt těžké popsat sám sebe. Jako by se člověk najednou neznal a nedokázal o sobě nic moc říct :D Nevěděla jsem, že jsi věřící :) Já sice nejsem, ale moje nejlepší kamarádka ano. Taky má hodně kamarádů z fary a tak, jezdí na akce, tábory... někdy jí to závidím, ty křesťanské akce se mi líbí. Ti lidi mi přijdou moc fajn :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015