Dovolená - Tábor: I.Dlouho jsem přemýšlela, jak zpracovat články s fotkami a zážitky z dovolené. Nakonec se přiznám, že mě inspirovala Hanička, se kterou se virtuálně znám už nějakou dobu a která si před pár dny založila tento blog a já si ho teda úplně zamilovala. Vám všem rozhodně doporučuji jeho návštěvu. Krásně píše i fotí.

A teď už k našemu pobytu. Abych řekla pravdu, když jsem viděla chalupu, kterou jsme si na týden pronajali, spadla mi brada. Rozhodně to byl ten nejhezčí a nejútulnější barák, na který jsme kdy narazili. Nejvíc se mi líbilo, že chata byla rozdělená na dvě části - obytnou s kuchyňkou a ložnicemi a pak přes dvůr ležela hospůdka - bar, výčep, kamna. Všechno bylo navíc krásně ozdobeno modře zdobeným porcelánem. Takovou sbírku jsem snad ještě neviděla. V podkroví nad hospůdkou se pak nacházela jedna velká ložnice pro šest lidí, kde jsem teda spala i já. Vzhledem k tomu, že jsem se tam dostala až poslední, tak si všichni ze strachu, že se k nim někdo vprdne, zabrali 'jednopostele', takže já měla to štěstí, že na mě zbylo dvojlůžko, takže jsem se celý týden mohla rozvalovat jak jsem chtěla. Oproti mé malinké postýlce to bylo opravdu nesrovnatelné! Navíc byla pod okny, takže jsem v noci měla relativně čerstvý vzduch. Každopádně kdyby někdo hledal ubytování v okolí tábora, můžu jedině doporučit - chalupa-olsi.cz

Každopádně co mě potěšilo snad úplně nejvíc, byla obrovská zahrada za domem spolu s bazénem. Vzhledem k tomu, že celý týden hlásili třicítky teploty, neváhala jsem ani vteřinku a hned jsem věděla, jaké bude mé nejoblíbenější místo. A víte, jak jsem strávila celou sobotu po příjezdu? Protože vyvalovat se na sluníčku mi jde opravdu nejvíc! A že mi bylo opravdu fajn.


Druhý den, kdy bylo mimochodem asi 40°, jsme se vydali na obhlídku Tábora. Jelikož byla neděle a hlavně vedro, tak jsme nepotkali skoro nikoho. Jsem nadšená z náměstí a jeho okolí. Všechno bylo skvěle upraveno. Navíc jak jsem řekla, byli jsme tam skoro sami, takže jsme si mohli v klidu projít všechny uličky. Poté jsme se napojili na cestu, která vede na poutní místo Klokoty. Abych řekla pravdu, když jsem viděla to údolí, kterým jsme museli projít, málem mě kleplo. Zpocená jsem byla už tak a to se mám ještě cárat do kopce? Ale stálo to za to. Navíc jsem se tam strašně moc chtěla podívat, protože tam bylo CSM před Žďárem, kterého jsem se zúčastnila. A popravdě, docela by mě zajímalo, jak to měli zorganizované. Bylo to totiž úplně jiné než ve Žďáru, kde bylo hlavní pódium na stadionu. Tady bylo několika násobně víc přírody. Muselo to být stejně perfektní!

Každopádně z Klokot jsme se dali lesní cestou dolů k vodě, kde jsme si po chvilce dali oběd v rectauraci Harrachovce, která je přímo u Lužnice. Pak už jenom hezkou polní cestou podél vody zpět do Tábora.

Taková vtipná vsuvka. To, že nám bylo vedro a měli jsme toho dost říkat myslím nemusím. Každopádně se nám vůbec nechtělo lézt do schodů a už vůbec ne jít přes kopec, tak že k autu dojdeme podél vody. Jenomže se někde stala chyba a špatně jsme odbočili. Tudíž jsme absolutně nevěděli kde jsme, ulice prázdné, takže se nešlo ani nikoho zeptat. Když jsem to teď zpětně počítala na mapách, tak jsme si zašli takových hezkých 5 km. Jako bonus bráchovi při odjezdu vypadl z auta mobil.
V Táboře mají velice zajímavé značení! Každopádně my jsme se vydali správným směrem. Jupíí!


A mňamka na závěr. Miluju grilování a toto byla vyloženě odměna za uťapkané nožičky. Protože když se k tomu přidá čerstvé pečivo a zaziky s bílým jogurtem, je to prostě ta nejlepší večeře do parného léta, jakou si dovedu představit. Doufám že jsem vám udělala chutě!


A na konec moje "narcistické" já :-)

Komentáře

 1. Páni, vypadá to tam moc hezky a tobě to moc sluší ;) Myslím, že je pěkné pojezdit taky po Česku a poznat hezká místa, kterých tady máme spoustu :) Ta chaloupka vypadá opravdu báječně. Líbí se mi výzdoba s porcelánem a takové věci, ale doma bych to mít nechtěla. Kvůli tomu, abych z toho nemusela utírat prach :D Já mám Čechy dost málo proježděné, v jižních jsem vlastně ještě nebyla vůbec, to je ostuda :D Znám akorát trochu severní Čechy, protože tam chvíli bydleli prarodiče, ale pak se zase přestěhovali jinam...
  Děkuji za milý komentář :) Máš pravdu, články s fotkami jsou fajn oddechovky, taky je mám ráda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju! A já zase mám Česko proježděné skoro křížem krážem :) Samozřejmě na úkor ciziny, kam se tím pádem moc nedostanu, což mě sice taky mrzí, ale aspoň mám ověřeno, že i tu u nás jsou k nalezení hezké věci :) Ten porcelán tam byl prostě úžasný! Ale jak říkáš, doma bych to mít prostě nemohla :D V nejbližší době bych to asi porozbíjela, protože tam byl fakt na každém koutě. A to, co by zbylo, tak na to bych rozhodně neměla nervy to furt umývat! :D
   A nemáš zač, vždyť byl upřímný :))

   Vymazat
 2. Tvé narcistické já je moc pěkné a moc mu to sluší! :-)
  Navíc musím pochválit slušivý vzdušný obleček.
  K výšlapu ve čtyřicítkách... no, máte odvahu a jestli jste si našlápli o pět kilometrů víc, odměnu ve formě chutné večeře jste si zasloužili.
  Fotky jsou nádherné, Tábor idylický, jak z pohádky. Stejně tak i chaloupka, kde jste se ubytovali, naprosto mě však nadchla pec. Počítám, že je funkční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mu to teda vyřídím! Ne, děkuji :-) Mezi námi, kdybych věděla že dojdeme dál než na náměstí, asi zvolím něco sportovnějšího, když ono to vůbec nebylo v plánu! Ale nakonec jsem za to byla ráda, doteď jsem nevěřila, jak jsou balerínky pohodlné.
   A ta pec byla úchvatná! Funkční je. Říkala jsem si, že je škoda že je takové vedro, protože kdyby bylo chladněji, tak bych si tam snad opravdu zatopila a nahoře bych si hezky ustlala. Protože spát na peci je fakt můj sen! :-D

   Vymazat
  2. Spát na peci jsem jednou zkoušela a bylo to žůžo, už proto, že pec byla ještě teplá a krásně to hřálo. :-)
   Balerínky jsou určitě lepší než štekle, aspoň na delší vzdálenosti. :-)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015