Malé velké radosti no.7

A jsme opět o sedm dnů starší. Na radostech z dovolené se stále pracuje, ale momentálně mě mnohem víc baví články jiného rázu, i přesto však doufám, že radosti z minulého týdne zveřejním někdy v průběhu tohoto týdne, abych pak mohla přispívat zase pouze v neděli. Tentokrát to máme malinko posunuté - a to jenom proto, protože Rory je flákač a zapomněla na to. Mám za sebou takový průměrný prázdninový týden. Jelikož bylo vedro na padnutí, neměla jsem náladu skoro nic podnikat, proto se vám možná dnešní článek bude zdát malinko ochuzený.

 • Nejoblíbenější větou v práci se stala: "Dej si zítra volno a přijď až pozítří."
 • Každý den jsem měla možnost jít se vykoupat do zahradního bazénu
 • Celá rodina loupala broskve na domácí přesnídávku. A že je výborná
 • Konečně u nás pořádně zapršelo - dokonce se přesunulo kopání brambor, huráá! :D
 • Teplota v domě klesla pod 25° C
 • Při otevřeném okně jsem se konečně mohla pořádně zachumlat do peřiny a skvěle se vyspat
 • Na večeři jsme měli skvělé ryby dělané na ohni
 • Fajn strávený večer s kamarádkou a jejími zážitky z Medjugorje
 • Moje oblíbené fazole na oběd
 • Když jsem si lehla na dvoře na zem, kocour se zvedl a přestěhoval se mi na břicho a vesele chrněl dál

Komentáře

 1. Tak to má být, člověk by si měl užívat malých radostí. :)
  Jinak jsem taky ráda to s tou teplotou, že se tady konečně v domě dá nějak být. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mám tyto články ráda, protože mi pokaždé vykouzlí úsměv na tváři. Je vidět, že radostí v životě je každý den mnoho. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Když tak píšeš o těch tropických vedrech, tak si tak říkám, jak bych to vrátila. Tyhle "dvacetpětky" mi vůbec nevyhovují. Začíná mi být zima. :D V tomhle jsem úplně děsná, říkám si, že jsem se měla narodit nejméně v subtropech, protože všechna jarní období s vyjímkou léta trpím neuvěřitelnou zimou, v bytě chodím (jakmile je pod dvaadvacet stupňů) v dlouhých kalhotech, teplých ponožkách a mikině (ani se neptej, jak chodím v zimě) i přesto, že v bytě je ostatním členům domácnosti poměrně příjemně. :D
  Já už bych se teď při otevřeném okně asi nevyspala, chumlám se do peřiny a zavírám okno, jak už jsem psala, začíná mi být zima. :D
  Domácí přesnídavka? To zní skvěle! Je komplikovaná (kromě nejspíš zdlouhavého loupání velkého množství broskví :D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, nám se tady zase nějak rapidně neochladilo :) Bydlím v jedné z nejteplejších oblastí ČR, takže když všude jinde je 23°, tak tady zákonitě 30 :D A to je pro mě takový ideál :)
   A já jsem na tom dosti podobně :D V zimě mám navíc strašně blbě prokrvené ruce, takže je mám jak kus ledu. To si nejraději lehnu před kamna a kolikrát tam i usnu - doteď se divím, že jsem ještě neshořela :D Docela se divím že existuje tam moc zimomřivý člověk jako jsem já :D
   Jediné, kdy mám ráda zimu je asi fakt když spím. Teda ne uplnou, prostě když se zachumlám do peřiny, tak aby mi bylo příjemně, ne vedro. Což bohužel ve 30° nejde :D Ale otevřené okno mi pokoj spíš příjemně vyvětrá, než aby tu nějak šíleně ochladilo. :)

   Vymazat
 4. Tak dnešní příspěvek zde jsem nečetla, až teď... znovu se ti podařilo nasbírat moc pěkné radosti! Ta oblíbená věta v práci mě pobavila. A mírné ochlazení vskutku přišlo vhod! Domácí broskvová přesnídávka, to jsou rozvařené a propasírované broskve? Zaskleničkované a uchované na později? Může být fakt dobrá... stejně jako zachumlání do peřin a spaní v normální chladnější noci.
  Kocourek si tě očividně oblíbil. Oni mají rádi kontakt s lidima. Takže jste si schrupli oba?
  P.S. moc pěkná fotka.

  OdpovědětVymazat
 5. Páni, domací přesnídávka! To musí chutnat mnohem líp než Hamánek. Ale ryby na ohni bych si dala! Tím spíš ty fazole!

  OdpovědětVymazat
 6. Ach, já se k vám asi stěhuju, protože to by bylo přesně pro mě. Všude v republice teploty kolem pětadvaceti a u nás třicet! Krása!
  Jinak s tou zimou naprosto souhlasím - je úžasná v tom, že se můžeš zachumlat pod peřinu, vedle postele ještě ideálně horký čaj, zrovna dodělanou ovesnou kaši vařenou s jablkem, skořicí, medem a lískovými oříšky. Jo, možná se na zimu i trochu těším. :D Sice budu zase chodit zabalená jako mládě ledního medvěda, ale v tomhle je zima fajn. Ale baví mě to tak do konce prosince. Pak už mi připadá strašně otravná a vlezlá. Obzvlášť když je třeba -20°.
  Ty overnight oats jsou právě naprosto skvělé pro nestíhací rána, který bude, přiznám si, po prázdninách nespočet. Dobré je, že to není pořád jedno a to samé, že do toho pokaždé můžeš naházet něco jiného, co ti chutná a pořád to bude dobré, zdravé a rychlé. :)
  Jsem ráda, že někoho motivuju k častějšímu vaření. Já jsem se do toho poslední dobou dost opřela. :))

  OdpovědětVymazat
 7. Krásně píšeš ! :))

  Zvu Tě na moji první Giweaway! :)
  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015