Zataženo, místy déšť.

Máme hnusné počasí teprv pár dnů a už se to dokonale odráží v mé náladě. Na jednu stranu to mám ráda - je konečně čas na kožené bundičky a dlouhé kalhoty. A co je úplně nejlepší? Zalézt si s notebookem do postele, podívat se na nějaký hezký film nebo se po delší době pokusit něco napsat. Ale na druhou stranu já jsem vyloženě letní člověk. A zrovna toto léto pro mě bylo úplně ideální. Miluju vedra. I když na ně ostatní nadávali, já si to nadmíru užívala. Pouze tílko, kraťasy a šup k vodě. A nebo do práce, že ano. A velmi se mi hnusí představa, že minimálně deset měsíců si na sebe nevezmu šaty a že mi zase bude pořád zima. Bohatě by mi stačil měsíc. Sice by se do něj musely nacpat moje narozky, Vánoce a Alpy. Pak klidně dvouměsíční jaro a pak už jenom krásné teplo. Ach jo. Jak to tak píšu, připadám si jako škemrající malá holka. 

Vlastně ani nevím, proč něco takového vůbec píšu. On asi není vždycky úplně nejlepší nápad popustit uzdu mých myšlenek. Ale i takovéto bláboly dokážou později člověka skvěle pobavit. Nedávno jsem našla svůj blog, asi dva, možná tři roky starý. Ale tak, jak při jeho čtení jsem se nepobavila už dlouho. Vzpomněla jsem si na skvělé věci, občas mě zasáhla trocha nostalgie, ale celkově to bylo prostě strašně fajn. 


A víte co? Dělá mi starosti situace v Sýrii... nemůžu si pomoct, ale prostě se mi to nelíbí. Už dlouho se země podobně nerozdělila na dvě půlky. A to kvůli - s prominutím - malému pitomému státu, kde nemají nic jiného na práci než se vraždit a soupeřit. Nechápu to. Jeden by si myslel, že za ty roky a po tolika zkušenostech už lidi budou mít rozum. Jenomže ono asi sotva, no. Mrzí mě, co si dělají navzájem Syřané, mrzí mě, že se do toho chtějí vložit naše milé světové velmoci. Nestojím ani při jednom z nich a myslím si, že by měli dát pokoj. Stejně to, chtě nechtě, odnesou nevinní lidé. A to mi na tom vadí nejvíc. ti, kteří vůbec za nic nemůžou.

Nejednou jsem narazila na informaci, že to může vést až ke světové válce. Opravdu nevím, jestli zda jde pouze o nějaký hoax, ale vlastně člověk nemusí být znalec, aby pochopil, že Rusko proti USA nebude dělat zrovna dobrotu. Mám z toho strach. Co když se to opravdu nějak zvrtne. Vím co je dnes za zbraně a popravdě si moc nedokážu představit, jak by Země přežila další válku. Modlím se, aby se ona napjatá situace uklidnila. Modlí se strašně moc lidí, snad to pomůže.

***

No, pesimismu už tady dneska bylo dost. Já mám poslední dobou pocit, že jsem snad ten největší pesimista, i když to je to poslední co bych chtěla. Takže ať je tu i nějaká dobrá zpráva dneska. Strašně ráda vám teď oznamuju, že můj nový školní notebook je v tuto chvíli už skoro kompletní. Mám přetáhlé všechny data a nainstalované programy. Nakonec hledání různých CD s instalačkami nebyl až tak velký oříšek a všechny jsem je měla schované ve skříni. Foťák, MP4, mobil i ten zbytek. Jupíí! Tudíž bych opět chtěla začít přispívat co nejpravidelněji, doufám, že máte stejnou radost jako já! A na Windows 8 jsem si nakonec taky relativně zvykla. A světe div se, ono to není tak pitomé, jak se na první pohled zdá.

A druhá skvělá zpráva, tedy už spíše pro mě. Nikdy bych nevěřila, že přečtení staré povídky donutí člověka opět psát. A mnohem víc si to vychutnávat. A to je další bod, proč že mám blog ráda, jelikož ve složkách bych si to opravdu asi jenom těžko našla a přečetla.Kamelot. Moje srdcovka, kterou si snad pokaždé ráda poslechnu. Miluju všechny jejich písničky, vyrůstala jsem na nich. A popravdě, kam se hrabou dnešní moderní.

Komentáře

 1. A to já zas horka nemusím no :D A zimu taky. Nejraději mám jaro a podzim, léto když není příliš velký pařák a zimu jen když je o Vánocích sníh :))
  Vím, že na Sýrii se něco děje, ale ještě jsem si o tom nezjišťovala podrobnější informace... i o té válce jsem slyšela... Je to hrozné, přesně jak jsi psala - nejvíce to vždy odnesou nevinní lidé, kteří by si válku vůbec nepřáli. A vzhledem k těm zbraním, mám takový pocit, že by 3. světová válka by byla "pro nás" poslední.
  Mně teď bohužel nefungují videa, tak si to nemůžu pustit :( Ale nějaké písničky od nich znám a jsou krásné! Staré hity jsou někdy prostě nepřekonatelné :)

  OdpovědětVymazat
 2. S Kamelotama jsi mi udělala radost. Asi nejraději mám jejich první album, párkrát jsem byla na jejich koncertu a měla jsem moc ráda písničku Čas rozchodů (ale víc se mi líbila v živém podání, na desce byl závěr trochu jinak vedený, tedy nazpívaný).
  Sýrii zatím neřeším, světová válka už měla být asi čtyřikrát, vždycky to nějak dopadlo, takže to dopadne i tentokrát. A jestli nedopadne, s tím nic neuděláme, jen budem těžce lkát za starými dobrými časy, protože se všechno změní.
  No, raději bych, aby to dopadlo, tedy k dobrému.
  Jinak, ke zkušenostem, zjistila jsem, že historii se učíme jen proto, abychom zjistili, jak jsme nepoučitelní. Protože v průběhu věků se nikdy nikdo nepoučil, všechny chyby se musely zopakovat, ať to stojí co to stojí.
  Ani náš věk není vyjímkou, vem si jen situaci u nás, všechny krize a nešvary, co byly v USA, probíhají s odstupem času i u nás, jako by to nešlo přeskočit.
  Úplně přesně jsi vystihla mou představu roku - jeden měsíc zima (asi od 14 prosince do 14 ledna), pak dva měsíce jaro, pak léto a dva měsíce podzim. K tomu bych přidala více nočních deštíků, méně bouřek a modré z nebe.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015