Po dlouhé době na dlouhou dobu...

Vzhledem k tomu, že mám pocit že ve vedlejším pokoji je mega party století a tím pádem ani nemá cenu snažit se usnout, tak je možná zase po delší době čas vhodný na to sepsat zase nějaký článek. Popravdě, kdybych tady měla nějaké fajn filmy, tak jim dám přednost. Jenomže jsem je nějak nechala doma s tím, že tady je stejně nebudu potřebovat. Takže evidentně chyba no... Příští týden si je myslím rozhodně dovezu. Hodí se jak na cesty do vlaku, tak na tyto podobné situace. Abych pravdu řekla, zrovna dvakrát se mi do článku nechce... Posledních pár dnů jsem měla takové období, kdy se mnou zábava zrovna nebyla. A vzhledem k tomu, že to čte minimálně můj bratr, tak jsem ani nějak netoužila cokoliv přidávat. Neměla jsem na nic náladu. A popravdě teď na to mám náladu ještě menší. Zvlášť když tu furt někdo ječí, řve a popřípadě pouští fakt neposlouchatelné písničky, které řvou tak, že je slyším i přes sluchátka které jsou mimochodem opravdu mým zachráncem! Navíc mám fakt hlad. A velký!

No, každopádně asi víte, že mi začala škola a že jsem byla víceméně donucena se přestěhovat do Prahy. Najednou se mi začalo šíleně stýskat jak po střední, tak domově. Po mém velké, útulném a hlavně klidném pokoji, kde se nemusím zamykat ani bát. Navíc být tu sama, bez spolubydlící, která odjela na víkend domů, je to prostě divné... Navíc s těma kreténama vedle. Mám strach i vylézt na chodbu. Asi si fakt na příští rok začnu hledat kamarády a následně byt. Protože představa že toto bude každý víkend je prostě šílená. Nejde mi ani tak o to, že řvou jak smyslů zbavení, to může vyřešit přehrávač, stačí, abych ho nabila. Ale spíš o tom, že mám fakt strach.I když bych teoreticky neměla proč.

Co se týče školy... no, jak jsem řekla, zlatá střední. I přes to, že teď se fakt učím tři dny v týdnu a když se občas povede, tak ani to ne. Nebo teda, spíš když budu potřebovat domů, tak vynechám dvě přednášky a odjedu prostě ve středu večer. Nevím, jestli jsem tu někde zmínila, že jsem na informatice, což je takový docela klučičí obor. Nejvíc mě tady vytáčejí takoví, co už fakt všechno umí a jsou tu jenom proto, aby vůbec měli nějaký titul. vzhledem k tomu, že jdu z lycea, tak většina věcí co tu probíráme jsou pro mě fakt úplně nové. Ach jo, jak moc lituju toho, že jsem se nedostala na ty multimédia. I když je to obecně těžší škola, jsem si jistá, že by mi to rozhodně sedělo víc. Ale i toto bych se chtěla naučit. Přece jen je to práce docela žádaná.

Tento víkend tu zůstávám... Mám krásné čtyři dny volna. Jupíí, těším se, až se konečně podívám do Prahy a všechno si tady projdu. Jak památky, tak obchody. I když nejsem takový ten ukázkový nakupovací maniak, tak projít si obchody, občas nadšeně narazit na něco hezkého ve velké slevě je přeci jenom fajn.

***


Tak, mimochodem, kdyby vás to zajímalo, tak film jsem nakonec našla a party roku jsem taky úspěšně zaspala. Jenomže to, s čím jsem nějak nepočítala, že v pátek i v sobotu bude lít jako z konve. Jenomže co tady. V pátek jsem podnikla malý výlet do centra. Zjistila jsem, že tu vlastně vůbec nemám šampon, kde se stala chyba? tak že si skočím aspoň na Václavák. Jenomže vesničan se prostě nezapře, ať se snažím jakkoliv. To, že jsem se tam motala asi hodinu, prolezla všechny možné uličky a nic nenašla, zato přece nemůžu já, ne? Ale ti, co tam ty obchody rozmisťovali. Pokud mě náhodou někdo sledoval, musel ze mě mít docela dobrou srandu. A samozřejmě jsem zmokla.

V sobotu to byl pokus už o něco zdařilejší. Chtěla jsem se podívat k Jezulátku, popřípadě tam zůstat na mši. To bych zvládla, dokonce jsem tam přišla relativně včas, jenomže ať jsem dělala co jsem chtěla, česky mi to prostě neznělo. Až zpětně z vývěsky na dveřích jsem zjistila, že se jednalo o španělskou. Doma jsem se mrkla ještě jednou na internet a fakt že jo! Navíc moje oblíbená cukrárna/pekárna právě na Karmelitské byla stále ještě zavřená. Už by ji ale fakt mohli otevřít! Tak jsem se teda vydala na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde jsem už jistě věděla, že mše je opravdu v šest a tajně se modlila, aby alespoň tato byla česká. A hurá, věřte nebo ne, povedlo se! Pak už jen dojet domů a vyspinkat se hezky dorůžova. A mimochodem, opět jsem zmokla.

A dnešek, ten popravdě snad neměl vůbec žádnou chybu! Tak hezkou neděli jsem už dlouho nezažila. Dnes jsem totiž nezmokla, jupíí! Od rána je tu totiž překrásné počasí! A teď vážně...  ráno mi dorazil "balíček" od tatínka, kde jsem našla konečně moje povlečení, hromadu konzerv s tuňákem (mňamíí!), čínské polévky a hlavně tatínkovi nefalšované domácí klobásky, kde nebyl ani gram cukru! (rozumějte, poslední dva dny jsem nejedla skoro nic jiného než čokoládovou buchtu, kterou mi dala babička a sem tam Lipo). Zase jsem se jednou perfektně nadlábla! Poté jsem zjistila, jak skvělé lidi mám ve svém životě díky blogu. Po několika letech psaní jsme se totiž potkaly spolu s Pat, se kterou jsem jednu dobu vedla ještě kone.blog.cz. Čas s ní uběhl neuvěřitelně rychle a už teď se moc těším, až zase někam vyrazíme. Nakonec jsem se podívala opět do kostela Nejsvětější Srdce Páně na večerní nedělní mši. A teď už jenom zachumlat se do peřin a pořádně se na příští týden vyspinkat.


Mimochodem, vzhledem k tomu, že můj foťák se evidentně odebral do věčných lovišť, můžu přidat pouze fotky z této doby, ale z minulého roku. Ale je tu krásně úplně stejně. Mrzí mě, že prošvihnu zrovna babí léto, které miluju... 

Komentáře

 1. Tak ti to začlo, šrumec, hlavně s novýma spolubydlícíma. Možná to bylo jen přechodné třeštění, třeba se takový párty nebudou pořádat pokaždé. Jo, zlatý domov, to poznáme vždycky, když jsme vyhozeni do novýho prostředí, které nám notabene nesedí.
  Ale určitě se brzy chytneš, zorientuješ, jak na vejšce, tak i kolem. Ono to pude, uvidíš.
  Šamponek si vem příště z domu, podpoř malé obchůdky, kde si ho zakoupíš :-)
  A snad otevřou i tvou oblíbenou cukrárnu. Dobrý zákusek bych si taky dala!

  OdpovědětVymazat
 2. jéé nádherné fotky, miluju takové podzimní♥

  OdpovědětVymazat
 3. V té škole se to vylepší neboj !
  A fotáku je škoda, chci se kochat fotkama ! :))
  Jinak na znovusetkání (blogové!) :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Český ráj 2015

Praha, červenec 2015