Český ráj 2015

A tak se Johanka sbalila a odjela poznávat zase další kout Čech. No dobře. Taková novinka to letos nebyla. Už minulé prázdniny jsem trávila týden v Českém ráji, tenkrát na Hrubé skále. Letos jsme jsme přesunuli jenom o pár kilometrů dál. A měli jsme se báječně. Chodili jsme na dlouhé procházky, jeli na výlet do Prahy, už zase, letěli letadlem a málem jsem se nedobrovolně koupala v pekelně studené Jizeře. Hlavně jsem celý týden NIC nedělala. Školu, blížící se tábor a všechno ostatní jsem úspěšně hodila za hlavu. Nejraději bych to tam teda nechala i teď, ale co už. 

Z výletu jsem si přivezla asi tisíc fotek, v počítači mi zůstali volné 2 Gb paměti. A vážně nevím, kdo to bude třídit. A mazat. Protože to je činnost, kterou já absolutně nesnáším. 5 let jsem ji úspěšně oddalovala, teď jsem, zdá se, nadobro v háji. Parádička. Každopádně bych vám ráda ukázala alespoň malou ukázku, kterou si prozatím šetřím na instagram. Klasické, reportážní, možná budou, pokud se mi k nim bude chtít psát popisek. To ale kdo ví kdy. Protože, jak se dívám, ještě mi chybí 7 dnů (z osmi) z Tábora, kde jsem byla před třemi lety. Takže asi tak. I tak bych vám ale ráda ukázala to málo, které mě dnes při rychlém průletu fotkami aspoň trochu zaujalo. 

Všechny budu postupně nahrávat na instagram. Kdyby chtěl být někdo v obraze a vidět i další moje fotky, můžete je najít na INSTAGRAMOVÉM ÚČTĚ johanka.chiara. Vězte, že pokud se koukete, uvěláte mi velikooou radost! A ne, ten článek vůbec není reklama! 

Obrovské šutříky na Jizeře

No dobře, toto je trochu mimo Český ráj. Aneb výhled z babiččina okna

"Modrý měsíc"

Kočičák, který nás chodil dost často navštěvovat. I se svými dvěma sourozenci a mámou. A taky ukázka, jak by fotka neměla vypadat :D

Ještěd se sluníčkem v zádech

A Praha má prostě nejfotogeničtější ptactvo!

Velmi častý turistický dopravní prostředek.
"Bonus" na konec. Aneb tetě se povedl docela kousek - ne, že mě jen vyfotila, ale já si toho vůbec nevšimla; a že si dávám fakt pozor. A tak vám teda oficiálně představuju svého velmi dobrého kamaráda Canona.

Komentáře

 1. Nádherné fotky, tohle je prostě dokonalost. :-)
  Miluju takhle cestovat po ČR. Teď o víkendu jsem byla v Hradci a moc se mi tam líbilo. :)
  Jinak ti moc děkuju za ty krásné komentáře u mě na blogu, neskutečně mě to potěšilo. <3

  OdpovědětVymazat
 2. Do prkýnka, ty fotky jsou úžasný! A kočka, která nevypadá tak, jak by měla vypadat, mě zaujala hned na první pohled. Za prvné mám kočky ráda, za druhé vím, jak těžké je vyfotit kočku a za třetí se mi ta fotka líbí. Jak chceš nafotit momentku s kočkou? Buď se záběr podaří na sto procent, nebo se prostě podaří, nebo je totálně zmrvený. A totálně zmrvenou fotku bych ti mohla ukázat, rozmazaných koček v pohybu má hafo. Vlastně nemám, většinu jsem jich vymazala, ale pár nechala.
  Líbí se mi měsíc, ale víc se mi líbí ta kočka.
  Taky se mi líbí voda. Krásná věc, taková tekoucí voda. Potok, bystřina, studánka, řeka, vodotrysky... voda mě fascinuje. A holub za sto bodů! To oko je, jako by svítilo zevnitř. Zajímavý pohled!
  Nedivím se, že jsi pořídila tolik fotek z Českého ráje. A nedivím se, že se ti nechce do protřídění. Ale asi budeš muset... a pro jistotu navrhuju zálohování! Aspoň těch nějpěknějších fotek.

  P.S. když vidím tvé fotky, tak mé amatérské mi připadají jako na vyhození. Ale přitom v duchu cítím, že ve své kategorii jsou dobré - prostě jsou focené jednoduchým kompaktem, navíc dnes už zastaralým a vím, že na foťáku hodně záleží. Přesto, když vidím tyhle úchvatné fotky, mám chuť si pořídit zrcadlovku, třebas na splátky :-)

  OdpovědětVymazat
 3. P.S. ta poslední fotka - máš teda pořádný kanón! A sluší ti to, a vypadáš jako správně zapálená fotografka, která zrovna řeší nějaké nastavení na přístroji.

  OdpovědětVymazat
 4. P.P.S. koukla jsem se i na instagram, máš tam opravdu krásné fotky! Jen jich tam nahrň víc! A pokud možno, dej je v menším formátu, kdyby to někdo zkopčil, ať nemá originál velikost. (Teda, možná je tam máš v menším formátu, až tak podrobně jsem to nezkoumala). Moc se mi líbí ten ještěr, nebo co to je... a ta kočka. A holub. A další...

  OdpovědětVymazat
 5. Páááni, to jsou krásné fotky, opravdu! Hned jdu kouknout na instagram :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za okomentování příspěvku. Doufám, že se vám blog líbí a co nejdřív se sem vrátíte :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

První dny na koleji

Praha, červenec 2015